Nové BMW centrum pro vývoj autonomní jízdy

Nové BMW centrum pro vývoj autonomní jízdy

BMW Group dnes slavnostně oficiálně otevřela svůj kampus pro autonomní jízdu v Unterschleißheimu nedaleko Mnichova. Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj a výzkum, spolu s bavorským premiérem Marcusem Söderem byli přítomni při slavnostní inauguraci tohoto vývojového střediska pro budoucí technologie, které je další ukázkou transformace BMW Group do pozice technologické společnosti.

Kampus BMW Group pro autonomní jízdu je nejmodernějším vývojovým centrem, které bude připraveno poskytnout kapacity pro zvyšující se nároky na vývoj a inovace, jež zajistí budoucnost celé společnosti.

Před 15 měsíci bylo u BMW Group rozhodnuto o sjednocení vývoje pro oblasti konektivity vozidel a autonomní jízdy pod jednu střechu. Kampus na ploše 23 000 metrů čtverečních, určený pro 1800 zaměstnanců, vznikl v rekordně krátké době. Umístění nového centra je optimální z hlediska dopravní infrastruktury, blízkosti hlavního výzkumného a vývojového centra (FIZ) a také napojení na dálnice. BMW Group hodlá v novém kampusu v Unterschleißheimu dále zintenzivnit vývoj systému pro plně automatizovaná vozidla, takže bude přijímat IT specialisty a softwarové inženýry z oblastí umělé inteligence, učení strojů a datové analýzy.

Nová propojená prostředí

Nové centrum pro vývoj autonomních systémů bylo navrženo v duchu přístupu „nového propojeného prostředí“. To znamená, že se jedná o otevřený prostor, který je ale inteligentně a flexibilně rozdělený jak v sekci kanceláří, tak ve víceúčelových prostorách a kreativních místech. Přínos tohoto přístupu pro vývojové experty je zřejmý: více flexibility a efektivity, vysoká úroveň oddělenosti, a přitom malé vzdálenosti. To znamená, že například softwarový inženýr může v novém kampusu čerstvě napsaný kód vyzkoušet přímo v automobilu, který je jen nedaleko od něj.

Nové pracovní prostředí jde ruku v ruce s novou zaměstnaneckou kulturou i způsobem řízení – všechny pozice jsou společně v tomto jednom prostoru. Tak dochází ke zintenzivnění komunikace na pracovištích, což zvyšuje efektivitu týmové práce, a tím i vývoje vysoce komplexních produktů.

Kampus ukazuje cestu pro metody rychlého způsobu práce

BMW Group je první společností automobilového průmyslu, která systematicky zavádí metody pro rychlé způsoby práce v celé oblasti vývoje. V tomto případě se jedná o systémy pro autonomní jízdu, stejně jako asistenční systémy, a to jak pro vývoj samotný, tak pro přípravu těchto systémů pro sériovou výrobu. Právě rychlé způsoby práce jsou základem pro zajištění budoucího vývoje.

Otevřená vnitřní struktura kampusu vytváří excelentní podmínky pro vzájemnou podporu různých týmů, a tím vede ke zdokonalování jednotlivých procesů při vývoji software. Jednotlivé týmy jsou tvořené různými specialisty, takže dochází ke spojování rozmanitých schopností. Díky tomu jsou tyto týmy schopné řešit jednotlivé úkoly komplexně a nezávisle až do finální fáze. Vysoká míra flexibility umožňuje týmům rychle a efektivně reagovat na nové požadavky.

Jsme na začátku rozsáhlých změn v automobilovém průmyslu. S příchodem nových hráčů je toto prostředí ještě více konkurenční. Rychlost inovací se rapidně stupňuje a jedině mladí profesionálové jsou zárukou pro budoucnost. Pro ně je třeba vytvářet atraktivní pracovní prostředí, které je flexibilní a s rychlými pracovními postupy. Moderní vývojové centrum pro autonomní jízdu, jako je nový kampus v Unterschleißheimu, je zcela zásadním prvkem pro dlouhodobé fungování celé společnosti a pro její inovativní přístup.

Zdroj informací

BMW Group a NejBusiness.cz

Datum

15.4.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.4946 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál