Porsche zvýšilo v prvním čtvrtletí výnosy z prodeje a hospodářský výsledek

Porsche zvýšilo v prvním čtvrtletí výnosy z prodeje a hospodářský výsledek

Společnost Porsche AG pokračuje v růstu. V prvních třech měsících roku 2018 zvýšila počet dodaných vozidel, výnosy z prodeje a hospodářský výsledek. Výrobce sportovních vozů předal zákazníkům 63 500 vozidel (+6 %), výnosy z prodeje vzrostly o osm procent na 5,9 miliardy eur. Provozní zisk dosáhl 976 milionů eur (+1 %), provozní zisková marže činila 16,4 procenta.

Počet zaměstnanců vzrostl na 30 335

„Úspěšné první čtvrtletí je solidním východiskem pro další měsíce,“ říká Lutz Meschke, místopředseda představenstva a člen představenstva společnosti Porsche AG, zodpovědný za finance a IT. Podle Meschkeho se na hospodářských výsledcích pozitivně podílely vyšší objem prodeje, výhodnější produktový mix a příznivý vývoj oblastí mimo obchod s automobily, jako jsou poprodejní služby a poradenské služby společností MHP a Porsche Consulting. Na druhé straně vzniklo finanční břemeno v podobě velmi vysokých investic do budoucnosti v kombinaci s oslabením měnových kurzů.

Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG, k tomu říká: „Velmi dobrý výsledek potvrzuje naši produktovou strategii. Nové generace modelových řad Panamera a Cayenne vyvolávají u našich zákazníků nadšení, stejně jako naše nové modely 911 GT.“ Pro Blumeho je kromě toho důležité propojení ziskovosti se sociální odpovědností: „Nejde nám o dosahování jednoho rekordu za druhým. Chceme růst na základě vytváření hodnot – s dobrou renditou a jistými pracovními místy,“ říká Blume. Počet zaměstnanců na konci prvního čtvrtletí dosáhl 30 335, před rokem pracovalo pro stuttgartského výrobce sportovních vozů 28 249 zaměstnanců (+7 %).

„Chceme se proměnit z pouhého výrobce vozidel na úspěšného poskytovatele exkluzivní a sportovní mobility. Vynakládáme značné investice, abychom dosáhli tohoto cíle. Ale i v této transformační fázi je naším cílem zachovat si maximální ziskovost,“ zdůrazňuje šéf financí Meschke. Strategického cíle rendity ve výši 15 procent má být znovu dosaženo i za celý rok 2018. Další vývojový skok Porsche očekává s příchodem modelu Mission E, prvního čistě elektricky poháněného sportovního vozu, na trh.

 

Zdroj informací

Porsche Inter Auto CZ a NejBusiness.cz

Datum

30.4.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.6003 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál