Vláda vítá investici BMW v Karlovarském kraji

Vláda vítá investici BMW v Karlovarském kraji

Prohlášení o strategické spolupráci s BMW AG dnes projednala vláda. Týká se výstavby vývojového a testovacího centra mnichovské automobilky, které má vzniknout na Sokolovsku. Investice BMW ve výši cca 250 milionů eur spadá do oblasti vyspělých technologií. Má mimo jiné přispět k rozvoji Karlovarského kraje. Konkrétně by v tomto západočeském regionu měla vzniknout řada kvalifikovaných pracovních míst, což je pro oblast ovlivněnou těžbou hnědého uhlí a jejím pozdějším útlumem velmi důležité.

Vývojové a testovací centrum by mělo čítat více než stovku kilometrů zkušebních tratí a celou řadu technických zařízení. Jako jsou třeba laboratoře klimatických zkoušek, systémy odolnosti proti korozi, či postřiková závlahová zařízení. To vše na celkové ploše 525 hektarů. Cílem centra je umožnit reálnou simulaci různých druhů provozu a dopravních situací a na základě toho vyvinout nové systémy.

"Investice má pro Českou republiku, konkrétně pro Karlovarský kraj, znamenat stovky pracovních míst včetně těch vysoce kvalifikovaných, jako jsou technici nebo odborníci na digitalizaci a autonomní řízení," říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a dodává: "Jde tedy o investici s vyšší přidanou hodnotou, na které se chce ČR více zaměřit tak, jak s tím počítá připravovaná novela zákona o investičních pobídkách.“

Termín podpisu prohlášení o strategické spolupráci mezi vládou České republiky a BMW AG bude stanoven. Dokument, který má být základem hladké spolupráce, připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu za přispění Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest a dalších resortů, zapojeni byli samozřejmě také zástupci BMW. V současné době se předpokládá, že centrum zahájí provoz koncem roku 2022.

Zdroj informací

MPO a NejBusiness.cz

Datum

1.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.3877 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál