Avast přejmenoval svůj webový prohlížeč na Avast Secure Browser a přináší ještě silnější zabezpečení

Avast přejmenoval svůj webový prohlížeč na Avast Secure Browser a přináší ještě silnější zabezpečení

Až 65 % uživatelů se mylně domnívá, že anonymní okno v prohlížeči skryje jejich online aktivity před inzerenty, velkými korporacemi nebo vládním dohledem, ukazuje to průzkum společnosti Avast, globálního lídra v zabezpečení digitálních zařízení. U příležitosti vydání nové verze bezpečnostního webového prohlížeče Secure Browser, Avast zjistil, že až 77 % uživatelů chybně očekává, že je prohlížeč upozorní na bezpečnostní hrozby včetně nechtěně nainstalovaných doplňků třetích stran nebo zneužití počítače k těžbě kryptoměn.

Nový Avast Secure Browser (dříve jako Avast SafeZone) uživatelům poskytne pokročilou ochranu před kybernetickými útoky, které míří na webové prohlížeče, a ochrání je na internetu před sledováním.

Průzkum mezi více než 10 000 respondenty po celém světě ukázal, že i když jsou dnes doplňky do webových prohlížečů používány ve velkém, představují podle uživatelů hrozbu pro jejich soukromí a bezpečnost. Přestože téměř dvě třetiny respondentů (64 %) připouští, že webové doplňky používají, pouze 21 % je považuje za důvěryhodné. Na otázku, zda by stávající prohlížeče měly lépe identifikovat adwary a malwary skryté ve škodlivých webových doplňcích, téměř všichni respondenti (96 %) odpověděli ano. Útočníci totiž kopírují populární značky a oblíbené funkce, aby vnutili uživatelům reklamu, sledovali historii vyhledávání a získávali osobní data. Avast Secure Browser umí aktivně identifikovat nebezpečné doplňky, odkazy a obsah, který by mohl malware obsahovat.

„Při používání anonymního okna mají uživatelé zdánlivý pocit bezpečí, tento nástroj však poskytuje jen omezené možnosti ochrany soukromí a žádnou reálnou ochranu proti hrozbám,” řekl produktový ředitel v Avastu Matt Adkisson a dodal: „Spotřebitelé doposud neměli k dispozici takový prohlížeč, který by zahrnoval webovou ochranu a zároveň chránil jejich soukromí díky péči odborníků na kyberbezpečnost. Jsme především bezpečnostní firma, a proto přicházíme s novou vylepšenou verzí Avast Secure Browser, která uživatelům umožní surfovat bezpečně a anonymně. Je to nejen dobrá volba pro ty, kterým záleží na vlastním soukromí, ale Secure Browser je zároveň značně rychlejší* než ostatní dostupné prohlížeče.”

Avast Secure Browser založený na úspěšné otevřené platformě Chromium je vybaven vlastním Centrem zabezpečení a ochrany soukromí, které spojuje odborné znalosti a technologie Avastu s cílem usnadnit ochranu osobních údajů a online identity. Mezi klíčové funkce patří Ochrana před sledováním, která zabraňuje sledování online uživatelů; Bankovní režim, díky kterému hackeři nevidí, co uživatel píše; Anti-Fingerprinting, který skrývá stopy v prohlížeči; Adblock ke zvýšení rychlosti surfování a jako ochrana před škodlivými reklamami; a Hlídač doplňků blokující nežádoucí doplňky nebo pluginy a Webový štít k identifikaci URL kódů phishingových a dalších škodlivých stránek.

SPC_CzechCentrum zabezpečení a ochrany soukromí

Program Avast Secure Browser také chrání uživatele před třetími stranami, které mohou monitorovat a ukládat historii prohlížení, používat soubory cookie a využívat soukromá data pro vytváření nechtěných uživatelských profilů.

Uživatelé se mohou spolehnout, že prohlížeč Avast Secure Browser je ochrání před škodlivými aplikacemi, které skrytě sledují jejich online aktivitu nebo zneužívají jejich počítač k aktivitám jako například těžba kryptoměn. To je obzvlášť důležitá funkce v souvislosti s nárůstem popularity tzv. cryptojackingu v poslední době. Přestože 81 % dotázaných spotřebitelů nevědělo, co cryptojacking je, až 94 % z nich vyjádřilo obavy z tohoto negativního trendu, když jim byl vysvětlen význam slova.

Prohlížeč Avast Secure Browser aktuálně přinášíme v podobě aktualizace všem našim stávajícím uživatelům. Prohlížeč bude rovněž k dispozici novým uživatelům produktu Avast Antivirus a také k samostatnému stažení na webu www.avast.com. Další placené funkce, jako je Avast SecureLine VPN, jsou k dispozici za roční poplatek.

Avast Secure Browser je kompatibilní se systémy Windows 10, 8, 7. Mobilní verze pro iOS a Android budou vydány později v letošním roce. Seznam všech funkcí a odkaz na stažení Avast Secure Browser z webových stránek Avastu najdete zde.

* Vyznačuje o 400 % vyšší rychlost než některé přední weby a je v průměru o 30 % rychlejší v testovaném vzorku 1 000 nejoblíbenějších webových stránek.

Metodologie průzkumu:

Průzkumu se zúčastnilo 10 000 respondentů, kteří se rekrutovali z uživatelů Avastu po celém světě včetně Spojených států, Velké Británie, Kanady, Austrálie a Indie.

Zdroj informací

Avast Software a NejBusiness.cz

Datum

8.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.6055 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál