EPPka pomohla k realizaci dobročinných projektů v hodnotě 61 mil. Kč

EPPka pomohla k realizaci dobročinných projektů v hodnotě 61 mil. Kč

Třetí narozeniny slaví s počátkem května mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Projektu Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ, který pomáhá dobré věci a zároveň veřejnost motivuje k pohybu, blahopřejí osobnosti českého sportu.

Už třetím rokem provází závodníky nejen na ČEZ Jizerské 50, na oranžové logo EPP narazíte rovněž na letních festivalech a dalších kulturních či sportovních akcích. Unikátní propojení měření pohybu a podpory dobročinných projektů v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem představila poprvé Skupina ČEZ s Nadací ČEZ na začátku května 2015 u příležitosti zahájení MS v ledním hokeji v Praze. Hokejoví fanoušci tak byli první, kdo si mohli během zápasů aplikaci zdarma stáhnout a připsat první body pro dobrou věc.

„I dnes si ji můžete zapnout na procházce, při běhu, jízdě na kole či na koni. Během tří let existence aplikace jsme počet vnitřních i venkovních pohybových aktivit navýšili na 26 včetně jízdy na handbiku či invalidním vozíku. Kromě údajů o rychlosti, vzdálenosti, kaloriích a trase generuje aplikace i body, které může každý věnovat na podporu jednoho z aktuálně nabízených projektů, namátkou třeba na výsadbu alejí, odstranění bariér ve školách nebo volnočasové aktivity pro handicapované. Pokud se bodová kapacita u projektu naplní, a to se dosud daří téměř stoprocentně, projekt finančně podpoříme,“ popisuje princip aplikace manažer Nadace ČEZ Daniel Novák.

EPP - infografika„EPPka“, jak ji běžně uživatelé nazývají, vykazuje ke dni svých 3. narozenin (2.5. 2018) následující statistiku:

  • podpořeno 844 projektů v celkové hodnotě 61 600 029 Kč!
  • celkový počet spálených kalorií 1 596 296 146 kcal
  • pohybové aktivity v délce trvání 3 135 173 hodin a 18 min
  • překonaná vzdálenost 15 096 424,06 km

S šířením povědomí o EPPce pomáhá Nadaci ČEZ řada ambasadorů nejen z oblasti sportu, kteří aplikaci při tréninku sami používají. Někteří z nich se proto rozhodli pro osobní gratulaci. V narozeninovém videu na facebookovém profilu EPP – Pomáhej pohybem či na microsite www.pomahejpohybem.cz vystupují například hokejista Jaromír Jágr a hokejový klub Rytíři Kladno, vítězný tým volejbalistů VK ČEZ Karlovarsko, handicapovaný lyžař a paralympik Pavel Bambousek, youtuber Martin Rota a další.

„EPPce se stále daří zábavnou a nenucenou formou zapojovat veřejnost do pomoci potřebným a přitom ji motivovat k aktivnímu trávení volného času. Mám radost z každého projektu napříč republikou, který jsme společně s uživateli EPPky pomohli realizovat. Mé díky patří i všem ambasadorům, kteří našemu projektu od počátku věří, jedou v něm a pomáhají s námi,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Zdroj informací

ČEZ a NejBusiness.cz

Datum

8.5.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.4432 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál