České start-upy míří na největší start-upovou akci v USA

České start-upy míří na největší start-upovou akci v USA

Aplikace na posílení bezpečnosti webových stránek a na propojení cestujících, systém pro automatické zpracování faktur nebo speciální vizualizace pro účely velkých show či živých televizních přenosů. To jsou produkty start-upů, které prošly hodnotitelskou komisí projektu CzechDemo a které se 10. května 2018 představí na prestižní konferenci TechDay New York. CzechInvest firmám uhradil v plné výši mentoring a registrační poplatek, poplatek na stánek ve výši 75 procent z ceny a na letenky přispěl z 50 procent. Start-upy se mohou také těšit na doprovodný program.

„Newyorský TechDay je největší start-upovou akcí v USA, které se každoročně účastní na 500 start-upů a 20 tisíc návštěvníků. Spojuje celou tech komunitu – od start-upů přes investory, představitele velkých společností až po globální média. Začínajícím podnikatelům tak nabízí prakticky všechny dostupné zdroje, které lze k rozvoji firem využít,“ říkáMarkéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest.

„CzechInvest bere české start-upy na konferenci TechDay New York poprvé, společně s našimi partnery jsme pro ně však připravili bohatý doprovodný program. Účastníky čekají čtyři nabité dny, ve kterých budou moci představit svůj produkt či službu na zahraničním trhu, zároveň k němu dostanou kvalitní zpětnou vazbu,“ dodává Jan Chmelík, zahraniční zástupce agentury CzechInvest v New Yorku.

Agentura CzechInvest ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v New Yorku a americkým akcelerátorem VentureOut připravila třídenní sérii přednášek, workshopů a exkurzí, které start-upům pomohou rozšířit síť kontaktů, potkat vlivné investory a představitele na americkém trhu již etablovaných firem. Intenzivní mentoring poslouží jako příprava na speed dating s investory a veřejnou prezentaci – tak zvanou VentureOut CzechTech Pitch Night, která se uskuteční 9. května 2018 v podvečer.

Webová aplikace Skychatters propojuje cestující se stejnými zájmy a cílovými destinacemi při dlouhých letech. Společnost StatusDroid vyvíjí SaaS aplikaci, která umožní uživatelům posílit funkčnost i bezpečnost jejich webových stránek, e-shopů či blogů. WAPS Technologies představuje systém pro automatické zpracování faktur založený na umělé inteligenci, který dokáže zpracovat jakýkoliv druh faktury v daném jazyce a který dělá méně chyb než člověk. Společnost XLAB se zaměřuje na vytváření personalizovaných i obecně využitelných vizualizací pro účely velkých show, živých televizních přenosů či korporátních prezentací.

Čtveřici firem doplní AIK IT Digital, který v současné době pobývá v New Yorku v rámci tříměsíčního pobytu projektu CzechAccelerator. Společnost vytváří webové stránky i aplikace, analyzuje big data a dále s nimi pracuje.

Projekt CzechDemo je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Doprovodný program je financovaný projektem ekonomické diplomacie Generálního konzulátu České republiky v New Yorku.

Zdroj informací

CzechInvest a NejBusiness.cz

Datum

10.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.2177 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál