SOTIO s novou studií

SOTIO s novou studií

SOTIO, biotechnologická společnost vlastněná skupinou PPF Group, včera oznámila zařazení prvního pacienta do klinické studie SP015, kombinující DCVAC, aktivní buněčnou imunoterapii, a onkolytický virus ONCOS-102, pro pacienty s karcinomem prostaty. Pacienti budou do studie zařazováni v České republice a ve Velké Británii. SOTIO spolupracuje s norskou společností Targovax, která přípravek ONCOS-102 vyvinula.

Prvního pacienta do klinické studie SP015 zařadil hlavní zkoušející studie docent Ladislav Jarolím z Fakultní nemocnice v Motole. Otevření dalšího léčebného centra, které by mělo zařazovat pacienty, je plánováno ve Velké Británii. Je to poprvé v historii, co se klinická studie kombinující buněčnou imunoterapii založenou na dendritických buňkách s onkolytickým virem, uskuteční v regionu střední a východní Evropy.

Klinická studie by se nemohla uskutečnit bez podpory a spolupráce s Fakultní nemocnicí v Motole, Nemocnicí Na Homolce a Ústavem jaderného výzkumu v Řeži (ÚJV). Díky ÚJV a Nemocnici Na Homolce je klinická studie SP015 schopna pracovat s onkolytickým virem ONCOS-102 v k tomu účelu vyhrazených specializovaných laboratořích. Díky motolské nemocnici a její Urologické klinice a Klinice zobrazovacích metod může tato unikátní studie zařazovat pacienty s nádorovým onemocněním prostaty a aplikovat virus za zvláštních hygienických podmínek přímo do nádoru.

SP015 (Eudra CT: 2015-004314-15) je klinická studie fáze I/II, jejíž cílem je vyhodnotit bezpečnost a imunitní aktivaci kombinace přípravku aktivní buněčné imunoterapie DCVAC/PCa a onkolytického viru ONCOS-102, u mužů s pokročilou metastatickou formou rakoviny, kterou nelze operačně odstranit. Plán předpokládá nábor patnácti pacientů do klinické studie. Studie vychází z předpokladu, že přípravek ONCOS-102 může zvýšit protinádorovou reakci vyvolanou imunoterapií DCVAC, a tím pomoci překonat doposud efektivní strategie nádorových buněk, kterými se nádory vyhýbají včasnému rozpoznání a eliminaci normálně fungujícím imunitním systémem.

Radek Špíšek, generální ředitel SOTIO, říká: „Abychom mohli zahájit testování kombinace naší aktivní buněčné imunoterapie s onkolytickým virem, museli jsme překonat řadu regulatorních a provozní překážek. Podařilo se nám prošlapat cestu, kterou v naší zemi doposud nikdo neabsolvoval. Tato studie je tak první svého druhu nejen v České republice, ale v celém regionu střední a východní Evropy. Klinická studie SP015 nám pomůže shromáždit důležité údaje nezbytné pro další vývoj inovativních imunoterapií určených pro léčbu nádorového onemocnění, které ohrožuje každého pátého muže na celé planetě.“

Luděk Sojka, ředitel výroby firmy SOTIO, dodává: “SP015 bude ověřovat bezpečnost a účinnost kombinace našeho přípravku DCVAC se slibným, na onkolytickém viru založeným produktem. Věříme, že výsledky této studie nás posunou blíže k vývoji nové kombinované terapie se synergickými účinky, která bude přínosem pro pacienty. Použití onkolytického viru již vykázalo kladné výsledky u jiných nádorových onemocnění, a my doufáme, že se nám v budoucnu podaří počet léčitelných diagnóz dále rozšířit.“ 

Zdroj informací

SOTIO a NejBusiness.cz

Datum

25.5.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.5073 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál