Traktory ZETOR se předvedly v Keni

Traktory ZETOR se předvedly v Keni

Ve dnech 15.-16. 5. 2018 proběhlo představení traktorů ZETOR pro keňský trh. Keňský partner společnosti ZETOR TRACTORS a.s. prezentoval ve městech Narok a Nakuru stroje o výkonech od 80 do 150 HP. Slavnostního představení, které se konalo v rámci projektu na podporu českých výrobců zemědělské techniky, se zúčastnilo okolo 150 návštěvníků, nechyběl ani guvernér kraje či zástupci velvyslanectví České republiky.

ZETOR INDIA Private Limited, dceřiná společnost ZETOR TRACTORS a.s, ve spolupráci s partnerem Automobile Warehouse, Ltd. představila keňskému trhu stroje o síle 80, 100, 120, 135 a 150 HP, a to v modelové řadě MAJOR, PROXIMA a FORTERRA. Největší zájem byl o model PROXIMA 100, který výkonem i cenou nejvíce odpovídá potřebám keňským zemědělcům. Majitelé velkých farem si také velmi chválí FORTERRU 135.

„Zemědělství je klíčem k hospodářskému růstu v Keni, je zásadní pro snížení chudoby a hladu. Objem zemědělské mechanizace v zemi roste rychle, zvyšuje se i samotná poptávka po strojích a technice, a to samo o sobě rozvíjí trh s kvalitními traktory a zemědělskými stroji. Právě nabídka traktorů, kterou jsme v Keni představili, je pro tyto potřeby optimální, což nám potvrzuje i obrovský zájem ze strany zemědělců i bankéřů, kteří se zabývají podporou zemědělských úvěrů pro zemědělce,“ vyjadřuje se k prezentaci traktorů ZETOR v Keni Lukáš Krejčíř, finanční a obchodní ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Zemědělský sektor je páteří keňského hospodářství. Přispívá přibližně 25 % k hrubému domácímu produktu (HDP) Keni a je zdrojem obživy pro většinu venkovského obyvatelstva. Objem mechanizace v zemi roste, zvyšuje se možnost komerčního zemědělství a na tyto trendy reaguje také poptávka po kvalitních traktorech. Traktory ZETOR mají svůj "keňský domov" ve městě Nakuru, zemědělském centru Keni. Traktory se využívají při pěstování pšenice, kukuřice a cukrové třtiny a obecně pro obhospodařování půdy. „Zetory“ jsou oblíbené i v dalších krajích, jako je Narok, Kericho a Eldoret.

Od svého vzniku do Keni dodal ZETOR na desítky traktorů. Prvních 25 ks bylo dovezeno v roce 1965, následně se stroje do země dostaly v roce 1997. Dceřiná společnost ZETOR TRACTORS a.s., ZETOR INDIA Private Limited, navázala partnerství s firmou Automobile Warehouse, Ltd. v červenci minulého roku, Keňa se tak stala po Maroku, Alžírsku, Tunisku a Zambii v pořadí už pátou africkou zemí, kam značka ZETOR exportuje své produkty. Jen za rok 2017 se v Keni prodalo několik desítek ZETORŮ, plány na rok 2018 počítají díky nynějšímu uvedení s větším objemem prodejů.

Zdroj informací

ZETOR TRACTORS a.s. a Nejbusiness.cz

Datum

6.6.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.4397 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál