Prefabrikace v praxi: Železobetonový skelet logistického parku LiNK Hradec Králové za 5 týdnů

Prefabrikace v praxi: Železobetonový skelet logistického parku LiNK Hradec Králové za 5 týdnů

Developer Linkcity, člen mezinárodní skupiny Bouygues, předvádí na projektu LiNK Hradec Králové ideální ukázku prefabrikace v praxi. Pouhých pět týdnů od zahájení výstavby byl dokončen železobetonový skelet 230 metrů dlouhé, 25 metrů široké a 10,7 metrů vysoké budovy, který je tvořen z 399 stavebních dílců (prefabrikátů). O dodávku a montáž se postarala společnost VCES, generální dodavatel stavby a zároveň sesterská společnost Linkcity. Hala určená pro lehkou výrobu a logistiku s 8 151 metry čtverečními pronajímatelných ploch se nachází v industriální zóně Pouchov v Hradci Králové nedaleko dálnice D11 a necelé tři kilometry od železniční tratě i letiště. Areál je již z 88 % pronajat, přičemž novými nájemci jsou společnosti Dachser a Gebrüder Weiss. Plánovaný termín dokončení je letos v září.

„Rychlost montáže železobetonového skeletu LiNK Hradec Králové je výsledkem intenzivní práce a odborných znalostí divize PREFA, která je součástí koncernu VCES. Vzhledem k její úzké specializaci na zakázkovou výrobu prefabrikovaných stavebních dílců disponuje vlastním know-how, které jí umožňuje realizovat až 10 000 m³ montovaných zakázek ročně, a výstavba v jejím podání probíhá velmi rychle," komentuje David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic.

Projekt LiNK Hradec Králové je navržen ve vysokém stupni zelené certifikace BREEAM. Lokalita logistického parku - východočeská metropole Hradec Králové - má kromě výborné dopravní dostupnosti i skvělý potenciál z hlediska dostatku kvalifikované pracovní síly.

Zdroj informací

Crest Communications a.s., Linkcity Czech Republic a. s. a NejBusiness.cz

Datum

6.6.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.4726 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál