Safari Park Dvůr Králové nabízí veřejné dobíjecí stanice ČEZ

Safari Park Dvůr Králové nabízí veřejné dobíjecí stanice ČEZ

Návštěvníci Safari Parku Dvůr Králové z celé republiky i obyvatelé této části východních Čech mají další důvod proč jezdit elektromobilem. Na parkovišti safari parku je jim od června k dispozici dvojice veřejných dobíjecích stanic. Skupina ČEZ, provozovatel největší tuzemské sítě „dobíječek“, nabízí nyní v regionu východních Čech služby 11 veřejných dobíjecích stanic.

Logo - dobíjecí stanice - ZOO Dvůr KrálovéElektromobily by díky nově vznikajícím dobíjecím bodům měly ještě více zdomácnět na silnicích v Polabí a v podhůří Krkonoš a Orlických hor. Dalším místem, kde řidiči mohou pohodlně doplnit jejich baterie, je Safari Park Dvůr Králové. Dvojici nových veřejných dobíjecích stanic umístěných před branami východočeského safari parku dnes otevřeli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, manažer prodeje ČEZ ESCO David Martinek a Jan Povolný, ředitel technického úseku Safari Parku Dvůr Králové za domácí tým Safari Park Dvůr Králové. Elektromobily zde doplní většinu kapacity baterií za 2-3 hodiny, což jejich řidičům umožní po návštěvě safari parku pohodlné pokračování v cestě. Mapu dobíjecích stanic naleznete na http://www.elektromobilita.cz/edee/content/file/e-mobilita/dobijeci-stanice-skupiny-cez/aktualni-mapa-dobijecich-stanic.pdf.

„Používání dopravních prostředků na elektrický pohon se stává moderní alternativou. Očekáváme, že i v našem kraji do budoucna významně pomohou zlepšit kvalitu života obyvatel, kteří jsou v současné době vystaveni zvýšené hladině hlučnosti, prašnosti a škodlivým emisím výfukových plynů a produkci CO2. Rychlé šíření dobíjecí infrastruktury představuje jednu ze základních podmínek pro tento vývoj,“ řekl při slavnostním ceremoniálu Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje.

„Velice oceňujeme, že Královéhradecký kraj a Safari Park Dvůr Králové jdou příkladem v propagaci elektromobility a jsou aktivní při spolupráci na výstavbě sítě dobíjecích stanic. Jedno z nejnavštěvovanějších míst v regionu je logicky lokalitou, kde elektromobilisté mají mít možnost veřejného dobíjení. Věřím, že ve východočeském regionu brzy zprovozníme stanice také v dalších podobně frekventovaných místech,“ uvedl David Martinek, manažer prodeje společnosti ČEZ ESCO.

„Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce se společností ČEZ. Zřízení dobíjecí stanice a tím podpora elektomobility je logickým pokračováním našeho partnerství. Rozvoj šetrnějšího způsobu dopravy považujeme za krok správným směrem, který navíc podpoříme tím, že všem návštěvníkům, kteří k nám dorazí elektromobilem, poskytneme poloviční slevu na jízdenku do safari,“ říká statutární ředitel safari parku Přemysl Rabas.

V lokalitách širšího východočeského regionu aktuálně funguje 11 veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ - např. v Hradci Králové, Pardubicích, Vrchlabí nebo Trutnově. V přípravě jsou v dohledné době stanice v dalších lokalitách. Celkově provozuje Elektromobilita ČEZ v České republice více než 100 veřejných dobíjecích stanic. Aktuální mapa lokalit s dobíjecími stanicemi a komplexní set informací je k dispozici na www.elektromobilita.cz.

Projekt Elektromobilita ČEZ spolupracuje s 50 partneryz řad automobilek, obchodních center, komerčních subjektů, územních celků i radnic po celé České republice. Momentálně jezdí po tuzemských silnicích zhruba 2 000 elektromobilů. Postupný pád největších bariér (omezená nabídka elektromobilů, jejich vysoká cena, malá hustota dobíjecí infrastruktury a malá zákaznická zkušenost) a v kombinaci s podpůrnými opatřeními (bezplatný vjezd do center měst, parkovacích zón, jízda v pruzích pro MHD, atd.) by měl znamenat rychlé dosažení podílu 20 % na celkovém prodeji osobních vozidel a lehkých užitkových vozů v ČR.

Společnost ČEZ ESCO ze Skupiny ČEZ souběžně v oblasti elektromobilitynabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje. Jde například o návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení. Pro samosprávy ČEZ nabízí realizaci a provoz dobíjecích stanic pro elektrobusy či návrhy konceptu elektromobility pro jednotlivá města a regiony.

Víte, že …

  • letos od ledna do konce května se v České republiceregistrovalo 277 nových elektromobilů,
  • za celý loňský rok to bylo 400 nových elektromobilů,
  • v roce 2018 jsou zatím nejprodávanějšími značkami v ČR Volkswagen, Nissan a BMW,
  • v síti veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ zákazníci loni odebrali více než 640 tisíc kWh elektřiny,
  • ČEZ nabízí také produkt Elektřina pro dobíjení, který snižuje náklady na provoz elektromobilu a garantuje pro zákazníkovu domácnost odběr zelené elektřiny,
  • pokud bychom uvažovali všech cca 2000 elektromobilů a průměrný roční nájezd 15 000 km, tak při průměrné spotřebě 15 kWh/100km bude k jejich dobíjení potřeba 4,5 mil. kWh elektřiny ročně (tj. roční spotřeba zhruba 1800 českých domácností),
  • lze očekávat další nárůst registrací elektromobilů, mimo jiné proto, že se rozšiřuje nabídka o nové modely vozů s elektrickým pohonem.

Zdroj informací

ČEZ, a. s. a Nejbusiness.cz

Datum

15.6.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.0613 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál