Kaufland končí s prodejem klecových vajec

Kaufland končí s prodejem klecových vajec

Do konce letošního roku zmizí z regálů klecová vejce velikosti M10. Jedná se o dlouhodobý plán společnosti Kaufland, který má za cíl eliminovat nabídku klecových vajec. Zákaznicky nejoblíbenější artikl sortimentu vajec, balení velikosti M po deseti kusech, nebude do konce roku 2018 obsahovat vejce z klecového chovu. K tomuto kroku se společnost Kaufland rozhodla již v loňském roce a aktivně vede jednání s dodavateli. Již od 1. května 2018 obsahuje stálý sortiment vajec velikosti M10 pouze vejce z podestýlkového chovu a jsou výhradně od českých dodavatelů. Do konce roku 2018 pak zcela nahradí klecová vejce i z akčních časově omezených nabídek. Strategickým rozhodnutím společnosti je navíc nabízet zákazníkům podestýlková vejce za stejnou cenu, jako klecová.

Dalším krokem, ke kterému se společnost Kaufland zavazuje, je nabízet svým zákazníkům kompletní sortiment vajec výhradně z podestýlkového chovu od roku 2025. Jedná se o všechny velikosti balení (M10, M30, L6, XL6). „Ráda bych podotkla, že tato obchodní rozhodnutí nejsou reakcí na aktuální mediální dění ohledně klecových chovů, ale výsledkem dlouhodobého strategického plánování naší společnosti,“ uvádí Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika a dodává: „Kontinuálně probíhají jednání s dodavateli, kteří ale vzhledem k velkým finančním investicím související se změnou legislativy EU z předchozích let, přecházejí na podestýlkový chov postupně."

Co se týká dalšího nabízeného sortimentu vajec, zákazníci mohou v prodejnách Kauflandu najít například bio vejce, cereální nebo fitness vejce, ale i křepelčí vejce.

Zdroj informací

Kaufland Česká republika, v. o. s. a Nejbusiness.cz

Datum

24.6.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.2018 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál