První český PitchDAI představil 8 projektů z celého světa

Čeští investoři mají o umělou inteligenci velký zájem

První český PitchDAI představil 8 projektů z celého světa

Pražská LaFabrika hostila setkání českých investorů se Startupy v oboru umělé inteligence. Akci pořádal český AI Startup Incubator. O finanční podporu pro vývoj nebo expanzi si přišlo říct osm projektů. Dva zástupci Startupů přicestovali až z Kalifornie, další pak z Mexika, Ruska a Slovenska. Dva Startupy tvořily mezinárodní týmy. Svého zástupce na pódiu měla i Česká republika.

Soupeřilo se o investice v objemu od sto tisíc po půl milionu dolarů

Úvodní „rozehřátí“ prezentátorů, investorů i diváků si vzal na starost Roman Cabálek, bývalý generální ředitel společnosti Microsoft pro střední a východní Evropu. Programem prováděla moderátorka Daria Hvížďalová z GoodAI. Akce probíhala v angličtině.

Představení projektů sledovalo dvacet českých investorů nebo jejich zástupců. Otázky k technologickému zpracování, obchodním a marketingovým konceptům pokládali i odborní mentoři AI Startup Incubatoru.

„Umělá inteligence patří bezesporu mezi nejzajímavější oblasti pro investice“, komentuje soukromý investor Daniel Kunz. „Akce, jakou byl dnešní PitchDAI, mi umožňují získat rychlý přehled o dostupných možnostech, ale zároveň jejich realizovatelnost konzultovat s oborovými specialisty. Včerejšek považuji za velmi dobře investovaný den,“ dodává.

Každý Startup měl vyhrazen 25 minutový prostor na pódiu. V nich představil nejen produkt/službu, ale i použité technologie, obchodní a marketingový koncept a v neposlední řadě i svou nabídku investorům. Následovalo dvacet minut pro dotazy. Část odpoledne pak byla vyhrazena individuálním diskusím prezentátorů s investory. Program dne uzavřela neformální večerní část.

„Nechtěli jsme klienty ani investory zbytečně dostávat pod tlak. Proto jsme namísto tradičních 5 minut na představení projektu zvolili delší časový úsek s dostatkem prostoru pro dotazy. Všichni to ocenili. V sále byla výborná atmosféra, diskutovalo se ještě dlouho po skončení oficiální části programu. Přesně toho jsme chtěli dosáhnout“, říká Petr Šrámek, zakladatel a ředitel AI Startup Incubatoru.

Nejvíce zaujaly následující Startupy

  • Aviget – slovenský chatbot nejenom pro aerolinky přijel na PitchDAI představit Peter Kollár, CEO Aviget. 

Snadno implementovatelný nástroj chce aerolinkám ušetřit náklady spojené s náročným provozem callcenter a přepážek na letištích a zároveň maximalizovat komfort zákazníků.

Propracované prostředí, maximálně využívající technologií AI a mobilních zařízení koncových spotřebitelů pomocí nejrozšířenějších chatovací nástrojů třetích stran, už má praktické ověření funkčnosti za sebou. Peter prostřednictvím AI Startup Incubatoru hledá další prostředky pro rozvoj, marketing a obchod.

Podrobnější informace: www.aviget.com

  • SmallStep – když vás cizí jazyk učí (i) umělá inteligence „Yes, we Kan!“, říkají Taras Zagibalov a Dmitry Kan ze společnosti SMALLSTEP.

Startup je zaměřen na výuku jazyků, ke které využívá tradiční spolupráci učitele a žáka s pomocí onlinového prostředí a mobilních technologií. Umělá inteligence jí přidává další rozměr.

Systém dokáže připravit výukovou lekci z jakéhokoliv vloženého textu – řeší tím problémy oborového e-learningu, který vyžaduje specifickou slovní zásobu (angličtina pro lékaře, stavbaře…).

Zároveň umožňuje upravovat trajektorii výuky podle dosavadních výsledků. Soustředí se na doplnění chybějících znalostí, posílení slabých míst a ve správnou chvíli nabídne přechod na vyšší úroveň (výuka s rodilým mluvčím). Výuka je maximálně zábavná a kombinace metod umožňuje komukoliv plnohodnotně studovat odkudkoliv.
Podrobnější informace: www.smallstep.ai

  • e-jobin: až povede pracovní pohovor robot…

Na pódium pražské LaFabriky přišel svůj HR projekt představit Petr Kadlec, product manager e-jobinu. Investorům ukázal propracovaný systém zefektivnění pracovních pohovorů pomocí technologií umělé inteligence.

E-jobin umožňuje budoucím zaměstnancům absolvovat pohovor v pohodlí svého domova a zaměstnavatelům zpracovat první kola výběrových řízení pomocí online nástrojů. Odpadá tedy zbytečné cestování i plýtvání časem obou stran.

Technicky staví e-jobin na kombinaci videopohovoru, natočeného uchazečem o zaměstnání v pohodlí jeho domova a vyhodnocovaném psychology, s odpověďmi na okruh otázek, mapujících připravenost kandidáta na konkrétní pozici. Základní okruhy otázek jsou připraveny psychologem, rozvíjeny a zpřesňovány jsou pomocí AI. Ta postupně přebere i hodnocení videopohovorů.

Obchodní model e-jobinu je nastaven nejen pro velké korporace, ale i pro malé firmy, které mají často s výběrem vhodných kandidátů mnohem větší starosti, protože nezaměstnávají oborového specialistu. Na PitchDAI si startup přišel pro finanční injekci pro další rozvoj.
Podrobnější informace: www.e-jobin.com

  • Illumina – učení je (nejenom) hra

Vzdělávací projekt, který vznikl v Mexiku, přijel do Prahy představit Juan Carlos Elizalde, CEO firmy.

Výuková platforma je určena pro výuku matematiky na základních školách i doma. Výuka se pečlivě drží na hranici gamifikace, která ještě podporuje maximální efektivitu. Technologicky se plně opírá o umělou inteligenci, která jí umožňuje individualizovat jednotlivé lekce, přizpůsobovat tempo i náročnost výuky a ověřovat pochopení vyučované látky i napříč tématy (předměty).

Podrobnější informace: www.illumina.me

  • Waylo předpovídá ceny hotelových pokojů 

Angik Sarkar, CEO Waylo, ukázal investorům platformu, která dokáže predikovat cenu hotelového pokoje kdekoliv na světě.

Pro zákazníka je použití systému velmi jednoduché – pomocí webu nebo aplikace pro mobilní zařízení zadá město a datum pobytu. Systém najde nejvýhodnější nabídky ubytování, které mu doporučí. Zároveň se zeptá na doplňková zadání (cenový budget, požadavky na bydlení v konkrétní čtvrti, vzdálenosti od konkrétního místa atp).

Chatbot, se kterým po celou dobu uživatel komunikuje, je příjemný, věcný a přesný. Právě taková je konverzace s umělou inteligencí.

Propracovanost celého řešení, stejně jako možnosti integrace platformy do stávajících celosvětových rezervačních systémů, vzbudily u investorů velkou pozornost.

Angik Sarkara na PitchDAI hledal finanční podporu pro další technologický i obchodní rozvoj firmy.

Podrobnější informace: www.thewaylo.com

Zdroj informací

AI Startup Incubator a Nejbusiness.cz

Foto: Tomáš Sýkora, AI Startup Incubator

Datum

25.6.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.541 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál