Nissan vyhrál díky svým inovativním energetickým technologiím cenu v oblasti ekologických řešení

Nissan vyhrál díky svým inovativním energetickým technologiím cenu v oblasti ekologických řešení

Společnost Nissan získala ocenění pro ekologická řešení Excellence in Climate Solutions Award za svou revoluční práci na vývoji technologií elektromobilů a systémů energetických služeb.

Ocenění je součástí cen FT/IFC Transformational Business Awards, které uděluje deník Financial Times a společnost International Finance Corp., která je členem skupiny World Bank. Nissan byl konkrétně oceněn za svůj systém „vozidlo v síti“ a systém znovupoužití akumulátorů.

Ocenění se zaměřuje na revoluční řešení problémů globálního rozvoje. Mezi dřívější výherce patří fond Cross-Boundary Energy v Keni, Rwandě a Ghaně, který zvýšil účinnost solárních řešení, a nadace Piramal Foundation v Indii, která za pomoci technologie poskytuje vesnicím přístup k pitné vodě.

Systém „vozidlo v síti“ společnosti Nissan umožňuje energii z elektromobilů vracet zpátky do elektrické sítě. Síť díky tomu může být stabilnější a udržitelnější. Zákazníci zároveň mohou lépe spravovat své zásobování energií.

Systémy Nissan na znovuvyužití jednotek pro skladování energie využívají akumulátory demontované z elektromobilů Nissan LEAF a e-NV200. Tyto akumulátory se promění na jednotky určené ke skladování energie pro domácnosti a jiné typy budov.

Práce společnosti Nissan v oblasti vývoje elektromobilů a technologií energetických služeb je součástí její vize Inteligentní mobility, jejímž cílem je změnit způsob řízení automobilů, jejich pohon a úlohu v životě společnosti.

„Toto ocenění je potvrzením trvalé snahy společnosti Nissan o integraci technologie elektromobilů do společnosti,“ uvedl výkonný viceprezident společnosti Nissan Daniele Schillaci. „Od uvedení prvního masově vyráběného elektromobilu Nissan LEAF přes vývoj technologie ‚vozidlo v síti‘ budeme v rámci vize Inteligentní mobility Nissan i nadále hledat cestu k budoucnosti bez emisí.“

Pro zákazníky ve Velké Británii Nissan nedávno uvedl na trh balíček Nissan Energy Solar, který zahrnuje integrované solární panely, skladovací akumulátory a systém pro domácí správu energie.

Více informací na: https://live.ft.com/Events/FT-IFC-Transformational-Business-Conference-and-Awards-Dinner-2018.

Zdroj informací

Nissan a Nejbusiness.cz

Datum

26.6.2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.4969 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál