Do zahraničních inkubátorů projektu CzechAccelerator odcestovalo letos již 11 českých start-upů

Zájemci o pobyty v příštím roce se mohou hlásit do 1. srpna 2018

Do zahraničních inkubátorů projektu CzechAccelerator odcestovalo letos již 11 českých start-upů

Již 11 českých start-upů odcestovalo letos sbírat nové zkušenosti a kontakty do zahraničních podnikatelských inkubátorů projektu CzechAccelerator agentury CzechInvest v Singapuru, Silicon Valley a New Yorku. Dalších 11 se o tuto možnost bude v blízkých dnech ucházet před hodnotitelskou komisí; ti nejlepší z nich odletí na tři měsíce do destinací podle svého výběru v září, tentokrát také do Londýna. CzechInvest zároveň dnes vyhlašuje další, v pořadí již 4. výzvu pro podávání přihlášek do CzechAcceleratoru. Start-upisté, kteří by chtěli vyrazit na zkušenou za české hranice od ledna do března 2019, se mohou hlásit do 1. srpna 2018.

„Věříme, že zahraniční zkušenost firmám rozšíří obzory, pomůže jim poznat specifika daného trhu, a především akceleruje jejich podnikatelské dovednosti na vyšší úroveň. Učit se mohou od těch nejlepších. Máme skvělé partnery. Úspěšnost zájemců se pohybuje nad 50 procenty. V aktuální výzvě otevíráme všechny čtyři destinace pro evropský, americký i asijský trh,“ upřesňuje ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest Markéta Havlová.

V inkubátorech US Market Acces Centre v Silicon Valley a Venture Out v New Yorku aktuálně pobývá 6 českých start-upů. Autolift Production nabízí sérii skladných a přenosných zvedacích zařízení na automobily i motocykly využitelných doma v garáži i autoservisech. EVL Tool nabízí datovou integraci a transformaci dat jak v dávkovém zpracování, tak online v reálném čase. Persoo automaticky vytváří zákaznické profily, zobrazuje personalizované nabídky a nastavuje marketingové kampaně k podpoře prodeje. AIK IT Digital vytváří webové stránky i aplikace, analyzuje big data a dále s nimi pracuje. ViaGood firmy Largos Media je pozitivní sociální síť pro lidi, kteří chtějí žít a tvořit lepší svět. Produktem Netcope Technologies je vysokorychlostní programovatelná síťová karta, která řeší problém nedostatečného výkonu dnešních serverů. Zpátky do České republiky se tyto start-upy vrátí v polovině července.

„Přežít v San Franciscu je z hlediska vysokých životních nákladů docela výzva. Na druhou stranu nás to motivuje k větším výkonům a rychlejšímu vstupu na trh. Pracujeme na zlepšení komunikace, vžíváme se do místních zvyklostí, obchodní struktury a chování zákazníků,” popisuje své čerstvé dojmy Barbora Jeřábková z Autolift Production.

Před dvěma měsíci se ze zahraničních inkubátorů vrátilo 5 start-upů. „Připravte si přesný plán toho, čeho chcete během pobytu dosáhnout, a tvrdě za tím pak jděte. Nespoléhejte se, že vás někdo povede za ručičku. Potkávejte se s lidmi. Networking je základ, ale funguje jinak než v Česku. Všichni jsou otevření, poslechnou si vás, nabídnou pomoc nebo vás nakontaktují na někoho dalšího,” radí start-upům, které se do zahraničí teprve chystají, nebo o tom uvažují, Ondřej Gazda z Integromatu, který pobýval v Silicon Valley od února do dubna 2018.

Projekt CzechAccelerator je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Kompletní informace o projektu CzechAcceleratoru i podmínky účasti v něm naleznete na www.podporastartupu.cz/sluzby/czechaccelerator/.

 

Zdroj informací

CzechInvest a Nejbusiness.cz

Datum

26.6.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.16 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál