ČS nemovitostní fond kupuje za 2,3 mld. Kč Metronom Business Center v Praze

ČS nemovitostní fond kupuje za 2,3 mld. Kč Metronom Business Center v Praze

ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny, koupil v polovině června 2018 za 2,3 mld. Kč budovu Metronom Business Center v pražských Nových Butovicích. Většinovým nájemníkem je německý softwarový gigant SAP, pro který je budova hlavním sídlem v České republice. Prodávajícím byla developerská skupina HB Reavis, která budovu postavila v roce 2015. Nákup Metronom Business Center je zatím letošní největší kancelářskou transakcí v České republice.

Touto akvizicí se ČS nemovitostní fond investičně vrací po téměř dvou letech do Prahy. Zatím poslední akvizicí v České republice byla koupě výškové budovy City Tower na pražské Pankráci v září 2016. Od té doby fond investoval dalších cca 9,3 mld. Kč za prémiové nemovitosti v Polsku a na Slovensku. Po koupi budovy Metronom Business Center se přibližně 53 % nemovitostních aktiv fondu nachází v České republice, což je v souladu s jeho dlouhodobou investiční strategií.

„Přes naše nedávné zahraniční akvizice zůstává ČS nemovitostní fond zaměřený převážně na Českou republiku. Akvizice budovy Metronom nám pomůže dále navýšit podíl nemovitostní složky fondu a zajistit tak pro podílníky dlouhodobě stabilní výkonnost,“ říká Filip Kubricht, předseda představenstva REICO IS ČS.

Budova Metronom Business Center je moderní desetipatrová kancelářská budova postavená v roce 2015 skupinou HB Reavis. S téměř 34 000 m2 a 528 parkovacími místy je jednou z největších budov v kancelářském distriktu Nových Butovic. Nachází se přímo na stanici metra v bezprostřední blízkosti autobusového nádraží a místního nákupního střediska. Vedle hlavního nájemce SAP je nemovitost pronajatá společnostem BMW, Abbvie, DAZ Group, Rossmann a dalším. Budova Metronom Business Center je držitelem environmentální certifikace BREEAM Excellent a její součástí je například dobíjecí stanice pro elektromobily. Její celková pronajatost je přes 98 %.

„S ohledem na kvalitu a pronajatost budovy, silný investiční trh a rostoucí stavební náklady pro nás akvizice budovy Metronom znamená zajímavý fondový výnos s omezeným rizikem poklesu hodnoty,“ dodává Tomáš Jandík, člen představenstva REICO IS ČS zodpovědný za nemovitostní složku fondu.

Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti CMS Cameron McKenna, CBRE, ASB a Sentient. Prodávajícím byla skupina HB Reavis, která je jednou z předních developerských společností v Evropě.

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007 a je největším a nejdéle působícím podílovým nemovitostním fondem na českém trhu a je určen převážně konzervativním investorům. Za posledních 12 měsíců dosáhl výnosu ve výši 3,49 % a v pětiletém horizontu pak 3,09 % ročně (k 4. červnu 2018). Ve vlastnictví fondu je nyní 14 nemovitostí v České republice, na Slovensku a v Polsku v celkové hodnotě téměř 23 mld. Kč.

Zdroj informací

REICO investiční společnost České spořitelny, a.s. a Nejbusiness.cz

Datum

28.6.2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.3347 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál