ABB roste zisk

ABB roste zisk

„Ve druhém čtvrtletí vzrostl příjem zakázek ve všech divizích a všech regionech. Díky dalšímu posilování produktivity jsme zvýšili ziskovou marži a dosáhli dvouciferného růstu provozního zisku na akcii,“ uvedl generální ředitel ABB Ulrich Spiesshofer. „Akvizici společnosti GE Industrial Solutions jsme dokončili v plánovaném časovém rámci a společně s novými kolegy jsme naplno zahájili začleňování této společnosti do ABB.“

„Díky vytrvalému zaměření na produktivitu naše čtyři divize dále směřují k dosažení světové úrovně efektivnosti a účinnosti,“ dodal Ulrich Spiesshofer. „Tyto výsledky dokazují, že naše transformace během uplynulých let přináší plody.“

Krátkodobý výhled

Makroekonomické indikátory se v Evropě a ve Spojených státech vyvíjejí pozitivně a očekává se pokračování růstu v Číně. Celkově globální trh roste, třebaže geopolitická nejistota v různých částech světa narůstá. Očekává se, že výsledky společnosti budou nadále ovlivňovány cenami ropy a vývojem měnových kurzů.

1) Míra růstu zakázek, základních zakázek třetích stran a tržeb je uvedena ve srovnatelném vyjádření (upravená v místních měnách o akvizice a odprodeje aktiv. Míra růstu se v tabulce uvádí v USD).

2) Veličiny mimo GAAP viz „Supplemental financial Information and definitions“ v příloze Q2 2018 Financial Information k této tiskové zprávě na www.abb.com.

3) Ve stálé měně (bez úpravy o změny v obchodním portfoliu).

4) Míra růstu zisku na akcii se počítá pomocí nezaokrouhlených hodnot. Srovnatelný provozní zisk na akcii je uveden ve stálé měně (v měnových kurzech roku 2014 a bez úpravy o změny v obchodním portfoliu).

Zdroj informací

ABB a NejBusiness.cz

Datum

23. července 2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.5123 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál