BASF představila Slentex®, novou vysoce účinnou izolaci

BASF představila Slentex®, novou vysoce účinnou izolaci

Slentex® je snadno zpracovatelný a nehořlavý materiál na výhradně minerální bázi, který po mnoho let vyvíjela společnost Aspen Aerogels Inc. v USA v intenzivní spolupráci s BASF. Materiál je dostupný ve formě jednovrstvé pružné rohože s anorganickým aerogelem a má široké spektrum využití ve stavebnictví a v oblasti modernizace budov. Nový produkt poprvé představily obě firmy ve společném stánku na výstavě Insulation Expo Europe (IEX) v Kolíně nad Rýnem 16. a 17. května.

„Naši společnost i BASF těší, že jsme mohli tento nový, vysoce účinný izolační materiál prezentovat mezinárodnímu publiku. Jsme přesvědčeni o jeho velkém potenciálu využití pro moderní energeticky úsporné stavby,“ říká Gregg Landes, zástupce ředitele divize Inovací a strategického vývoje ve společnosti Aspen Aerogels.

Dobré klima v místnosti závisí na správné izolaci

Izolační materiál Slentex® je při hodnotě λD 19 mW / m • K mnohem méně tepelně vodivý než běžně používané materiály, a umožňuje tak vytváření velmi tenkých, přesto však vysoce efektivních tepelně izolačních systémů. Navíc není hořlavý a spadá do požární třídy A2-s1, d0. Zároveň umožňuje difúzi vodní páry (μ ~ 5) a díky své hydrofobitě výrazně snižuje riziko vzniku plísní. „Slentex® se velmi dobře přizpůsobuje tvaru budov a současně splňuje požadavky na vysokou energetickou náročnost,” říká Dr. Wibke Lölsberg, projektový manažer, který v BASF zodpovídá za uvedení produktu na trh.

Materiál pomáhá architektům efektivně využívat stavební prostor, a to jak v interiéru, tak v exteriéru. Je možné ho použít na historických fasádách, na balkonech, ve vstupních prostorech i v místech, kde jiné izolační materiály selhávají.

Další informace o vysoce funkčních izolačních materiálech společnosti BASF Slentex® a Slentite®, speciální chemii v nich obsažené a ostatních projektech, na kterých společnost pracuje, najdete v on-line magazínu BASF CORPUS – Constructing Tomorrow nebo na www.slentex.com a www.slentite.com.

Zdroj informací

BASF a NejBusiness.cz

Datum

25. července 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.3885 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál