Díky této aplikaci od společnosti Bosch jsou klíče od auta minulostí

Díky této aplikaci od společnosti Bosch jsou klíče od auta minulostí

Klíč budoucnosti je digitální a nabízí více funkcí než jeho analogoví předchůdci: není možné ho ztratit nebo ukrást a už nikdy nebude potřeba ho hledat. Důvodem je jeho bezpečné a pro každého uživatele jedinečné uložení v aplikaci chytrého telefonu. „Díky naší aplikaci Perfectly Keyless jsou klasické klíče od vozidel minulostí. Bosch přenáší klíče od vozidla do digitální sféry a zpřístupňuje je kdekoli a kdykoli,“ říká Harald Kröger, prezident divize Automotive Electronics společnosti Bosch. Funkce Perfectly Keyless nahrazuje analogový klíč od vozidla v chytrém telefonu. Tento koncept může nabídnout vlastníkům soukromých vozidel větší pohodlí, ale opravdovou hvězdou bude pro vozové parky s více řidiči. Už žádné předávání klíčů: správci vozových parků a poskytovatelé logistiky jednoduše použijí pro přístup řidičů k vozidlům aplikaci. „Digitální klíč pro vozidla od společnosti Bosch podporuje vozové parky v rozšiřování konektivity,“ říká Kröger. Bosch se domnívá, že toto řešení, které bude mít světovou premiéru na mezinárodní automobilové výstavě IAA Commercial Vehicles v Hannoveru, představuje obrovský tržní potenciál: jen v samotném Německu se mezi potenciální zákazníky řadí přibližně 15 000 poskytovatelů z oblasti logistiky.

Cesta bez klíče

Řady a řady stovek klíčů visících na obrovských deskách – poskytovatelé logistických služeb stále ještě často využívají tento způsob organizace klíčů k vozidlům jejich vozového parku. Chybějící klíč vyvolá zmatek a nekonečné hledání. Jenže každá minuta je cenná, což platí zejména u komerčních vozidel. Koneckonců, když náklaďák nejede, nevydělává peníze. Jádro nového systému tvoří aplikace, kterou mají na svých telefonech jak dispečeři, tak řidiči nákladních vozidel. Tím je umožněn přístup k vozidlu pouhými několika kliknutími. V budoucnu bude navíc řešení Bosch umožňovat poskytovatelům logistických služeb také plnou integraci správy digitálních klíčů do jejich odbavovacích a plánovacích systémů. Jakmile je řidičům přiřazena zásilka a trasa nákladního vozidla, systém automaticky vygeneruje digitální klíče a odešle je do jejich chytrých telefonů. Pokud dojde ke změně trasy, software odpovídajícím způsobem klíče upraví. „Díky plnohodnotné správě digitálních klíčů od společnosti Bosch si mohou poskytovatelé logistických služeb užívat jak bezpečnost, tak flexibilitu při plánování. Jedině tak bude možné zajistit efektivní fungování logistiky budoucnosti,“ říká Kröger.

Zabezpečená správa klíčů pomocí aplikace a cloudu

Správa digitálních klíčů od společnosti Bosch propojuje kamiony s aplikací pro chytré telefony prostřednictvím cloudu. Dispečeři nebo správci vozového parku použijí aplikaci k přiřazení kamionu k řidiči pro konkrétní trasu. Perfectly Keyless vygeneruje osobní, zabezpečený digitální klíč a odešle jej přes cloud do kamionu a chytrého telefonu řidiče. Jakmile řidič přijde k přiřazenému kamionu, detekují senzory nainstalované ve vozidle přes bezdrátové připojení chytrý telefon. Dveře vozidla se otevřou pouze v případě, že klíč v telefonu „zapadne“ do digitálního zámku ve vozidle. Tyto senzory umí také oznámit, že řidič sedí na sedadle a motor se spustí po stisknutí tlačítka start-stop. Jakmile řidič na konci cesty vystoupí z vozidla, systém to detekuje a automaticky zamkne dveře.

Vybitá baterie? Žádný problém!

Co se ale stane, když se vybije baterie chytrého telefonu nebo telefon není k dispozici? V budoucnu bude klíč v chytrém telefonu fungovat i v případě, že je baterie telefonu vybitá. V takovém případě budou telefon a vozidlo komunikovat pomocí Near Field Communication (NFC), bezdrátového protokolu pro sdílení dat na krátké vzdálenosti. Bosch má v plánu vytvořit pro své řešení „dvojité zabezpečení“. Pokud dojde ke ztrátě nebo zcizení chytrého telefonu a tím i aplikace, je možné jednoduše digitální klíč deaktivovat online, čímž se zablokuje přístup k vozidlu. To pak nebude možné otevřít a nastartovat, dokud správce vozového parku nepoužije aplikaci k zajištění dalšího řidiče nebo nového telefonu s přístupem k vozidlu.

Zdroj informací

Bosch Diesel s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

24. srpna 2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.5424 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál