Ministryně Marta Nováková jednala s Jižní Koreou o možnostech spolupráce v jaderné energetice

Ministryně Marta Nováková jednala s Jižní Koreou o možnostech spolupráce v jaderné energetice

Příprava výstavby nových bloků pro jaderné elektrárny v České republice je jednou z priorit energetické politiky vlády. Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková v pátek jednala s generálním ředitelem jihokorejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power Jae Hoon Chungem.

Příprava výstavby nových bloků pro jaderné elektrárny v České republice je jednou z priorit energetické politiky vlády. Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková v pátek jednala s generálním ředitelem jihokorejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power Jae Hoon Chungem. Hovořili o možnostech využití korejských technologií při řešení požadavků ČR na rozšíření energetické produkce a infrastruktury za dodržení všech bezpečnostních standardů. S ohledem na zkušenosti s využíváním jaderné energie se shodli na perspektivnosti společné spolupráce a to v mnoha průmyslových odvětvích.

„Korejská republika je náš strategický asijský partner a Ministerstvo průmyslu a obchodu si váží prohlubující se spolupráce mezi Českou republikou a Korejskou republikou v oblastech obchodu, investic, automobilového průmyslu, technologických inovací a také energetiky,“ říká ministryně Marta Nováková a dodává: „V případě budoucího rozhodnutí o dostavbě jaderných elektráren v ČR bude korejská účast ve výběrovém řízení vítána.“

Padesátimilionová Korejská republika se z hlediska zahraničního obchodu řadí mezi nejdůležitější mimoevropské obchodní partnery ČR. Vzájemná obchodní výměna mezi oběma zeměmi dosáhla v roce 2017 nové historické úrovně 109, 7 mld. Kč. Jižní Korea je rovněž významnou zdrojovou zemí z hlediska zahraničních investic a incomingové turistiky. Jen za poslední rok navštívilo ČR přes 300 tisíc korejských turistů.

Vzhledem k tomu, že Jižní Korea má bohaté zkušenosti s rozvojem a využíváním jaderné energie, spolupráce obou zemí v této oblasti je do budoucnosti přínosná. V současné době je v Korejské republice v provozu více než dvacet jaderných reaktorů, které pokrývají obdobně jako v ČR okolo 30 % energetické produkce země.

Zdroj informací

MPO a NejBusiness.cz

Datum

24. srpna 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.341 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál