V Ústí nad Labem zlepšují systém parkování, řešení dodává ČD - Telematika

V Ústí nad Labem zlepšují systém parkování, řešení dodává ČD - Telematika

Severočeské Ústí nad Labem se nejnověji zařadilo mezi města, kde zlepšují podmínky parkování díky řešením dodávaným ČD - Telematikou. Ta zmodernizuje vybrané parkovací systémy a zajistí zobrazování aktuálních informací o obsazenosti jednotlivých parkovacích lokalit na proměnném dopravním značení. Dodání a montáž tohoto značení na předem vytipovaných lokalitách je také součástí zakázky, kterou ČD - Telematika vysoutěžila a jejímž zadavatelem je společnost Metropolnet.

„Velmi nás těší, že pomáháme zlepšit podmínky parkování v dalším velkém městě,“ uvádí Peter Hudák, ředitel úseku Obchod z ČD - Telematiky. „Správně zvolená chytrá řešení v dopravě a parkování ve městech a obcích přinášejí velmi rychle pozitivní změny, z nichž mají užitek jak domácí tak i návštěvníci,“ zdůrazňuje Hudák.

„Parkování je v Ústí nad Labem stále velký problém. Proto usilujeme o co nejefektivnější využití kapacit, které jsou k dispozici,“ vysvětluje první náměstek primátorky Jiří Madar. „Díky novému systému budou mít motoristé nejen aktuální informace o možnostech odstavení svého automobilu, ale proměnné dopravní značení je bude k volným parkovacím kapacitám i navádět,“ dodává Madar.

V parkovacím domě Mariánské garáže dojde k úplné obnově parkovací a odbavovací technologie včetně kamerového systému. Nový parkovací systém bude poskytovat online data o počtu volných parkovacích míst, číst a evidovat registrační značky parkujících vozidel a přijímat platební karty. Umožní také vzdálenou správu včetně ovládání kamer. Nový systém instalovaný na závorovém venkovním parkovišti U Jelínka umožní mj. získávat online informace o volných parkovacích místech na této lokalitě.

V objektu parkovacího domu Zanádraží dojde k instalaci nových technologií, které zajistí vzdálenou správu systémů v Mariánských garážích a na parkovišti U Jelínka, získávání dat o obsazenosti těchto lokalit a jejich poskytování k zobrazení na proměnných dopravních značeních včetně navigace do míst s volnou parkovací kapacitou. Toto proměnné značení naistaluje ČD - Telematika na vybraných lokalitách na třech přístupových trasách do Ústí nad Labem, a sice od Lovosic, Trmic a Děčína.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní druhou největší optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

Zdroj informací

ČD - Telematika a.s. a NejBusiness.cz

Datum

28. srpna 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.5543 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál