České Budějovice řeší nedostatek parkovacích míst, systém dodává ČD - Telematika

České Budějovice řeší nedostatek parkovacích míst, systém dodává ČD - Telematika

Statutární město České Budějovice se rozhodlo pro systémové řešení nedostatku parkovacích míst na místních komunikacích prostřednictvím jednotného systému regulace. Ve výběrovém řízení zvítězila ČD - Telematika a dodávkou Centrálního informačního systému (CIS) tak naváže na stávající systém zón placeného stání (ZPS).

„České Budějovice jsou dalším statutárním městem, se kterým úspěšně spolupracujeme na zlepšení systému parkování na místních komunikacích a veřejných parkovištích,“ uvádí Peter Hudák, obchodní ředitel ČD - Telematiky. „V případě Českých Budějovic nás navíc těší, že díky vítězství ve výběrovém řízení můžeme navázat na naši činnost při loňských úpravách systému zón placeného stání,“ dodává Hudák.

Důvodem pro vybudování Centrálního informačního systému byla snaha zefektivnit a rozšířit stávající ZPS na další území města a potřeba zajistit nabídku parkovacích míst nezbytných pro obsluhu těchto území a také přiměřenou ochranu parkovacích potřeb rezidentů. Součástí projektu byla i instalace moderních technologií pro zlepšení výběru parkovného, zvýšení účinnosti kontroly a nové možnosti platby za parkování.

„Město požadovalo, aby dodavatel CIS zajišťoval služby potřebné pro provoz a údržbu systému, pro archivaci veškerých dat systému a jejich sdílení spolupracujícími či navazujícími registry. ČD - Telematika krom toho zajistila nástroje pro plnění CIS informacemi. Součástí zakázky byla i aplikace CIS, dodání kompletní hardwarové a softwarové infrastruktury pro provoz této aplikace, vybavení pro strážníky městské policie a systém pro monitoring a automatizované vyhodnocování parkování v ZPS v podobě nástavby na osobní automobil včetně kamer, hardwarového a softwarového vybavení. ČD - Telematika rovněž poskytla veškeré služby související s implementací, provozem, rozvojem a podporou aplikace CIS,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Holický.

Hodnota zakázky je téměř 20 milionů Kč. ČD - Telematika bude zajišťovat veškerou podporu CIS po dobu 10 let.

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní druhou největší optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.

Zdroj informací

ČD - Telematika a.s. a NejBusiness.cz

Datum

10. září 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.5156 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál