DB Schenker a Einride poprvé v ostrém provozu představují autonomní elektrický nákladní vůz T-pod

DB Schenker a Einride poprvé v ostrém provozu představují autonomní elektrický nákladní vůz T-pod

DB Schenker spolu se společností Einride poprvé uvádí do komerčního provozu plně elektrický autonomní nákladní vůz T-pod. Stalo se tak na terminálu DB Schenker ve švédském Jönköpingu, kde bude T-pod nepřetržitě jezdit mezi sklady, čímž se technologie připraví na postupný přechod do silničního provozu.

„V DB Schenker se naplno věnujeme udržitelným a inovativním logistickým řešením, autonomní řízení bude proto stále důležitější. Spolu s Einride chceme v blízké budoucnosti do běžného provozu uvést první autonomní elektrický nákladní vůz a nastavit tak nový standard pro logistiku zítřka,“ říká Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker.

„Nákladní silniční přeprava je zodpovědná za podstatnou část světových emisí CO2. Nahrazením spalovacího motoru elektrickým omezíme emise až o 90 %. Nesmírně nás těší, že se DB Schenker rozhodl být součástí této revoluce, která změní globální trhy,“ říká Robert Falck, zakladatel a CEO společnosti Einride.

T-pod firmy Einride nemá kabinu pro řidiče, ale je pod dohledem operátora, který může vůz ovládat až na vzdálenost několika set kilometrů. Díky absenci kabiny řidiče je T-pod menší, má větší nosnost nákladu a flexibilitu, nižší výrobní a provozní náklady a optimalizovanou spotřebu energie, díky které může T-pod fungovat pouze na baterie.

Flotilu T-podů koordinuje inteligentní trasovací systém, který optimalizuje časy doručení, životnost baterií a spotřebu energie. Silniční nákladní přeprava je tak maximálně efektivní.

Einride a DB Schenker své partnerství zahájili v dubnu. Dohoda zahrnuje pilotní provoz v Jönköpingu s možností dalších pilotních projektů v zahraničí.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

15. listopadu 2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.1349 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál