Už třemi miliony korun přispěli zákazníci Kauflandu do vánoční sbírky

Už třemi miliony korun přispěli zákazníci Kauflandu do vánoční sbírky

Necelý týden zbývá do ukončení charitativní sbírky v prodejnách Kaufland. Během prvního týdne se podařilo vybrat přes tři miliony korun.

Od pondělí 26. listopadu probíhá ve všech prodejnách Kaufland sbírka na podporu lidí s handicapem. Prostřednictvím nákupu vánočních jmenovek už přispěli zákazníci řetězce částkou přesahující tři miliony korun.

„Nesmírně si vážíme podpory všech lidí, kteří se do nákupu jmenovek zapojili. Máme radost, že se vánoční sbírka stává tradiční předvánoční akcí, kterou naši zákazníci podporují a přijímají s takovou velkorysostí,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Cílem vánoční sbírky, kterou Kaufland pořádá ve spolupráci s organizací Cesta za snem, je pomoci lidem na vozíku ulehčit cestu ke sportu a soběstačnosti. Díky unikátnímu konceptu mohou zákazníci podpořit handicapované přímo ve svém regionu. V Praze jde například o mistra světa a držitele pěti paralympijských medailí v plavání, Jana Povýšila, který v patnácti letech utrpěl úraz na toboganu v italském vodním parku. „Pamatuju si, jak jsem klesal ke dnu a sledoval spolužáky, kteří plavali na hladině. Nikdo si mě nevšiml.“ Po dlouhých minutách bylo bezvládné tělo chlapce vytaženo a zahájeno oživování. Honza, který prožil klinickou smrt, se vrátil zpátky. Přežil. Jeho mozek naštěstí nebyl poškozen. Přerušená mícha ale zapříčinila, že po zbytek života bude sedět na vozíku. Už v rehabilitačním ústavu, jen pár měsíců po této události, se vrátil do bazénu a začal plavat. Netrvalo dlouho a dostal se do české reprezentace. „Sport mi pomohl znovu nastartovat život naplno. Dal mi disciplínu a sebevědomí. Dnes mám ženu, malou dcerku a žiju v podstatě normální život.“

Vánoční sbírka pokračuje až do neděle 9. prosince ve všech prodejnách Kaufland. Celkový výtěžek z prodeje jmenovek bude společností Kaufland věnován na nákup rehabilitačních trenažérů pro jednotlivce, spinální jednotky či oddělení následné péče ve všech krajích. V Praze trenažer obdrží spinální jednotka FN Motol i Jan Povýšil.

Zdroj informací

Kaufland Česká republika v.o.s. a NejBusiness.cz

Datum

4. prosince 2018

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.4295 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál