Společnosti METRO a Target spustí celosvětový start-upový akcelerátor

Společnosti METRO a Target spustí celosvětový start-upový akcelerátor

K úspěšnému rozvoji a růstu je potřeba víc než jen dobrý obchodní koncept. Jak může technologický start-up s funkčním produktem získat přístup na globální velkoobchodní a maloobchodní trhy? Společnost METRO a americký maloobchodní řetězec Target spojily své síly s cílem podpořit a investovat do start-upových projektů ve všech fázích vývoje.

Retailový akcelerátor METRO Target, certifikovaný firmou Techstars, proběhne v Berlíně a Minneapolisu a 10 vybraných start-upů stráví v těchto dvou městech celkem 14 týdnů. V rámci toho programu se jim budou věnovat odborníci z nejrůznějších oblastí, získají finanční prostředky ve výši až 120 000 USD a také expertízu společností METRO a Target v oblastech pilotního prodeje, budování prodejní sítě aj. Program odstartuje na začátku května 2019 a vyvrcholí v srpnu na akci Demo Day v Minneapolisu, kde zakladatelé jednotlivých start-upů představí své projekty managementům firem Target, METRO a Techstars a dalším potencionálním investorům.

„Naše společnosti se spojily a vytvořily unikátní program, který nabízí přístup k managementu a prodejní síti dvou globálních hráčů z oblastí velkoobchodu a maloobchodu,“ říká Hansjoerg Sage, generální ředitel Hospitality Digital, dceřiné společnosti METRO, která má na starosti programy podnikatelských akcelerátorů. „Zpětná vazba od účastníků předchozích akcelerátorů nám ukázala, jak cenná je možnost vyzkoušet si jednotlivá řešení v každodenním provozu a v případě úspěchu je uvést na trh. Naším cílem je překlenout propast mezi vytvořením inovace a jejím uplatněním na trhu. Proto investujeme do start-upů, které mají připravené produkty a první příjmy z jejich prodeje. Věříme, že náš nový program přispěje také k rozvoji celého velkoobchodního a maloobchodního sektoru.“

„Vlastní portfolio podnikatelských akcelerátorů nám umožňuje testovat širokou škálu externích inovací, které nám umožňují dále odlišit a vylepšit naši zákaznickou zkušenost,“ říká Minsok Pak, výkonný viceprezident pro strategii a inovace společnosti Target.

Přihlášky do programu můžou podávat start-upy z různých zemí, včetně České republiky, až do 24. února 2019 na www.metro-target-accelerator.com. Program odstartuje na začátku května 2019 a vyvrcholí v srpnu na akci Demo Day v Minneapolisu.

Zdroj informací

MAKRO Cash&Carry ČR s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

23. prosince 2018

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Generální partner

E-FeedBack.cz
Lidský potenciál naplno!

Partneři a podpora

Hamri.cz   NejBusiness.cz

Sarapis - doplněk stravy    Immunn44 - pro Váš imunitní systém
Info-AutoMotive.cz

Facebook

Page generated in 1.5656 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál